WOLONTARIUSZE Z KOLĘDĄ W HOSPICJUM

Podobnie jak w poprzednim roku, pojechaliśmy odwiedzić pensjonariuszy Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach. Wolontariusze mieli okazję zrozumieć ideę opieki hospicyjnej na oddziale opiekuńczo-pielęgnacyjnym, a także doświadczyć bezpośredniego spotkania z podopiecznymi. Pobyt w tym miejscu jest zawsze pełen różnych emocji: od smutku po radość i satysfakcję, że można choć trochę wesprzeć ciężko schorowane osoby. Rozdaliśmy własnoręcznie wykonane kwiaty i ciasteczka. Śpiewaliśmy kolędy w hospicyjnej kaplicy.

Ta wizyta w była wyzwaniem dla wolontariuszy, ale trzeba przyznać, że poradzili sobie. W tym roku oprócz opiekunek SKW (pani Marysi i pani Ani) pojechał z nami ksiądz prałat Janusz Szczypka, który zna to miejsce i otacza je opieką. Bardzo dziękujemy panu Mateuszowi Porębie, pani Halinie Łątce oraz paniom pielęgniarkom za życzliwe przyjęcie i gościnę.

Pobyt w hospicjum to życiowa lekcja. Wszyscy przypominamy sobie ważną prawdę: że życie jest piękne, jest darem, ale prowadzi nas do kresu, do śmierci, dlatego starajmy się przeżyć je jak najlepiej!