BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE! KAMIZELKI ODBLASKOWE DLA UCZNIÓW

Nasza szkoła otrzymała kamizelki odblaskowe w różnych rozmiarach w ramach rządowej ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć”. Projekt jest finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości i jest dla szkoły bezpłatny. Kamizelki powinny być zakładane zawsze, kiedy dziecko porusza się po poboczu jezdni, a w szczególności po zmroku.

Ważne jednak by pamiętać, że działania podejmowane przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne nie zastąpią nigdy wsparcia, które dziecko otrzymuje w najbliższym otoczeniu. Szczególną uwagę należy przykładać do odpowiedniego ubioru. Podstawowym elementem każdego okrycia wierzchniego oraz plecaka powinny być odblaski. To one umożliwiają dostrzeżenie najmłodszych w warunkach niedostatecznej widoczności, co często chroni przed potrąceniem przez samochód.