„BRĄZOWE DZIEWCZĘTA”

W dniu dzisiejszym w SP w Podolu, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej dziewcząt.

Ach co to był za turniej. Tyloma emocjami, zwrotami akcji można by obdzielić niejedne zawody. Mistrzem Gminy zostały dziewczęta z Rożnowa. Jednak mecz z naszymi reprezentantkami będzie zapamiętany jeszcze długo, przez tych którzy mieli okazje go oglądać. Po pierwszym, gładko wygranym przez Rożnów secie, w drugiem nasze dziewczęta przegrywając 24-17 doprowadziły dzięki bardzo dobrym zagrywkom Edyty Zarzyckiej, do stanu 24-24 aby ostatecznie zwyciężyć 25-27! Tie-break zapowiadał kolejne emocje. Nasze dziewczęta, podbudowane poprzednim wygranym setem miały 2 piłki meczowe!!, których niestety nie potrafiły wykorzystać i ostatecznie przegrały decydujący set 15-17. Mimo to ogromne brawa za ambicje i walkę do samego końca!

Mecz o 2 miejsce z gospodarzem zawodów, drużyną z Podola, po wyrównanej walce niestety przegrywamy. Ostatecznie nasze dziewczęta po bardzo dobrej a przede wszystkim pełnej dramaturgii i zwrotów akcji grze, zajmują 3 miejsce zdobywając brązowe medale.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Biernacka, Klaudia Matusik, Weronika Sadłoń, Edyta Zarzycka, Gabriela Cabała, Gabriela Gądek, Julia Małek, Agata Sadłoń, Martyna Sadłoń, Urszula Zyzak, Natalia Zarzycka, Natalia Zyzak.

Bardzo serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. A te już w najbliższy piątek, w SP w Rożnowie do rywalizacji przystąpią chłopcy.