SZKOLNE KOŁO LIGI OCHRONY PRZYRODY

W naszej szkole powstaje Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody, jego opiekunem będzie pani Barbara Słomka.

Głównym celem koła będzie kształtowanie właściwego stosunku dJzieci i młodzieży do przyrody, pogłębianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, potrzebie i sposobach jego ochrony, zachęcanie do organizowania i wykonywania społecznie prac na rzecz środowiska przyrodniczego oraz czuwanie nad przestrzeganiem prawa ochrony przyrody.
Członkiem LOP może zostać każdy uczeń klas IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz III klasy Gimnazjum, który nie pozostaje obojętny na sprawy ochrony środowiska. Każdy statutowy członek tej organizacji otrzymuje za symboliczną opłatą legitymację członkowską, z czego dochód jest przekazywany na rzecz ochrony przyrody w Polsce.

Wszystkich zainteresowanych pracą w kole prosimy o kontakt z opiekunem.