PIERWSZA AKCJA SZKOLNEGO KOŁA LIGI OCHRONY PRZYRODY

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W pierwszy dzień astronomicznej wiosny tj. 20 kwietnia w naszej szkole odbyły się dwa wydarzenia mające na celu ochronę otaczającej nas przyrody. Pierwszym z nich była prelekcja nt. wypalania traw wygłoszona i przygotowana przez członków koła LOP. To spotkanie nie było przypadkowe, ponieważ przez ostatnie kilka dni na terenie naszej gminy kilkukrotnie wzniecono ogień, aby usunąć suchą roślinność. W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się o szkodliwości wypalania traw oraz skutkach, jakie przynosi ten proceder dla przyrody oraz ludzi. Prowadzący powiedzieli również o karach, jakie przewiduje polskie prawo dla osób, które wzniecają ogień.

Po prelekcji uczniowie wraz z nauczycielami ruszyli posprzątać okolice naszej szkoły.  Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów.

Podjęte działania uświadomiły uczniom, że każdy z nas może coś zrobić dla naszej planety.