II MIEJSCE BARTKA NĘDZY ORAZ WYRÓŻNIENIE ULI ZARZYCKIEJ

W KONKURSIE PLASTYCZNYM
„BEZPIECZNIE NA WSI – MASZYNA PRACUJE A DZIECKO OBSERWUJE”

Miło nam zakomunikować, że w dniu dzisiejszym tj. 26 kwietnia 2019 roku Bartłomiej Nędza z kl. I Szkoły Podstawowej zdobył II miejsce w etapie regionalnym IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn.”Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” – organizowanym przez KRUS – oddział w Nowym Sączu. Natomiast Urszula Zarzycka z klasy V otrzymała wyróżnienie.
Oprócz dyplomów Bartek i Ula otrzymali cenne nagrody: m.in.: głośnik bezprzewodowy, słuchawki bezprzewodowe, książki w twardych oprawach, odblaski, kamizelkę i worek, odblaskowe notesy, grę edukacyjną i wiele innych gadżetów.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Rolnictwa i rozwoju wsi. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczne hasło konkursowe miało zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

Do etapu regionalnego wpłynęło ponad 7.500 prac plastycznych.

Podczas dzisiejszej uroczystości rozdawania nagród Jury podkreślało bardzo wysoki poziom konkursu oraz wskazywało na ciekawe ujęcie tematu.

Praca Bartka Nędzy zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 23 maja br. w Krakowie. Trzymamy kciuki 🙂