BRĄZOWE DRUŻYNY

Za nami międzygminne mistrzostwa w drużynowym tenisie stołowym, które w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w SP w Mogilnie.

We wtorek (12.11) do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Nasz zespół, w składzie Nikola Cisowska, Joanna Tabaszewska, Weronika Sadłoń, doszedł do finału w którym to musiał uznać wyższość drużyny z Miłkowej. Zasady zawodów w tenisie stołowym są takie, że zespół przegrywający finał musi jeszcze walczyć o 2 miejsce- premiowane awansem do kolejnego etapu. I tutaj po bardzo zaciętym oraz wyrównanym pojedynku z drużyną z Ptaszkowej, nasze dziewczęta przegrywając 2:3 ostatecznie zajęły 3 miejsce.

Dzień później (13.11) o awans do mistrzostw powiatu walczyli chłopcy. Nasi reprezentanci- Konrad Krzyżak, Piotr Rosiek oraz Patryk Jasiński, zrealizowali dokładnie ten sam scenariusz co dzień wcześniej ich koleżanki. W finale bezkonkurencyjny okazał się zespół z Ptaszkowej, natomiast w meczu o 2 miejsce chłopcy ulegli swoim rówieśnikom z Siołkowej.

Podsumowując oba dni zmagań pozostał lekki niedosyt, gdyż będąc w finałach można było liczyć na awans do mistrzostw powiatu. Jednak gdy emocje opadły, 3 miejsca można było uznać za sukces potwierdzający obecność naszych uczniów w ścisłej czołówce tenisistów stołowych w swojej kategorii wiekowej.

Bardzo serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w indywidualnych zmaganiach.