KONKURS – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021

W tym roku jedną z aktywności w ramach obchodów DBI jest konkurs na wykonanie plakatu promującego bezpieczne zachowania w Internecie. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Przydonicy do aktywnego w nim udziału.

CEL KONKURSU:

• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
  • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:

• Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: klasy I – III oraz klasy IV – VIII.
  • Plakat powinien być wykonany samodzielnie oraz promować treści związane z bezpieczeństwem w Internecie.
  • Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką (tradycyjną lub cyfrową).
  • Ważne, aby zawierała wizytówkę autora, tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie pracy lub jeżeli wykonanie jest w formie cyfrowej – w nazwie pliku graficznego).
  • Dla wszystkich uczestników przewidziane są pozytywne oceny z przedmiotów informatycznych, a dla autorów trzech najlepszych prac w każdej kategorii czekają dodatkowo nagrody rzeczowe.
  • Prace konkursowe należy złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres mailowy: korzen.an@gmail.com
  • Termin składania prac: do 19 lutego 2021 r. (piątek).

KRYTERIA OCENY PRAC:

• Zgodność z tematem.
  • Estetyka wykonania.
  • Pomysłowość i kreatywność.

Wszystkich uczniów serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału.