PIERWSZE ZAJĘCIA ZA NAMI…

Minął drugi tydzień odkąd rozpoczęliśmy w Naszej Szkole realizację zajęć w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Gródek nad Dunajcem”. Przypomnijmy zatem kilka informacji związanych z tym przedsięwzięciem. Jest to projekt realizowany w okresie od 2020-07-01 do 2022-06-30 w ramach  Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020 oraz  finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa.

Jesteśmy jedną z sześciu szkół w naszej Gminie, które są objęte projektem, co nas niezmiernie cieszy. Jego celem głównym jest wzrost wśród uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności na rynku pracy, zniwelowanie deficytów u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli.

W ramach projektu założono realizację zajęć dodatkowych dla uczniów. Niestety, obecna sytuacja w kraju, związana z pandemią, uniemożliwia prowadzenie zajęć w systemie stacjonarnym. Jednak możemy wykorzystać możliwości nauczania zdalnego, które w ostatnich miesiącach całkiem dobrze wszyscy opanowaliśmy. Dzięki temu część z zaplanowanych zajęć się już rozpoczęła. Są to między innymi zajęcia kształtujące kompetencje kluczowe: rozwijające z matematyki i języka angielskiego, zajęcia wyrównawcze z matematyki oraz zajęcia z doradztwa zawodowego. Uczniowie naszej Szkoły mogą także już uczestniczyć w zajęciach prowadzonych metodą eksperymentu w ramach przedmiotów matematycznych, fizycznych, biologiczno-chemicznych oraz przyrodniczych. Wśród zajęć dodatkowych znalazły się również te, które wspierają indywidualne podejście do uczniów: zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, logopedyczne oraz rozwijające umiejętności społeczno-emocjonalne.

Ale to nie wszystko! Projekt zakłada również doposażenie pracowni przedmiotowych w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz nauczania matematyki. Zyskamy także nowe wyposażenie pracowni informatycznej oraz sprzęt, który umożliwi prowadzenie zajęć z robotyki.

W obecnej chwili pomoce dydaktyczne i sprzętowe sukcesywnie spływają do Naszej Szkoły, dlatego realizacja części z zaplanowanych zajęć rozpocznie się w nieco późniejszym terminie. Są to między innymi zajęcia informatyczne.

Cieszymy się z dużego zainteresowania projektem wśród uczniów i rodziców oraz dziękujemy wszystkim za wspaniałą współpracę podczas procesu rekrutacji.

Mamy również nadzieję, że czym prędzej będziemy mogli wrócić do pracy w trybie stacjonarnym i w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje nam udział w tym projekcie.