TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

Nadchodzący tydzień tj. 26-30 kwietnia 2021 r.  w naszej szkole będzie Tygodniem Profilaktyki. Chcemy w tym czasie w sposób szczególny promować zdrowy styl życia wolny od uzależnień. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gródku nad Dunajcem uczniowie klas VII-VIII wezmą udział w warsztatach on-line „Na smutek i fasunek nie pomoże trunek ani inny ekwipunek” prowadzonych przez trenera z Instytutu Rozwoju i Edukacji PROGRES oraz zorganizowany zostanie konkurs plastyczny (plakat lub komiks) pt. „Uzależnienia to w czasie pandemii same zmartwienia”. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w tym konkursie😊

Regulamin konkursu:

„UZALEŻNIENIA TO W CZASIE PANDEMII SAME ZMARTWIENIA”

Postanowienia ogólne

• Konkurs realizowany w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki.
  • Uczestnicy konkursu – uczniowie Szkoły Podstawowej w Przydonicy.
  • Czas trwania konkursu: 26.04.2021 – 12.05.2021 r.

Cel konkursu:

• Zaangażowanie  wszystkich uczniów do działań profilaktycznych i upowszechnianie postaw prozdrowotnych.
  • Podniesienie kompetencji uczniów w dziedzinie profilaktyki uzależnień na temat zagrożeń płynących z uzależnień.
  • Kształtowanie postaw asertywnych wobec zachowań ryzykownych oraz odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych.
  • Uzyskanie oryginalnych projektów prac, promujących zachowanie zdrowego trybu życia.

Regulamin konkursu:

• Konkurs przewidziany jest dla trzech grup wiekowych:

– klasy I-III,

– klasy IV-VI,

– klasy VII-VIII.

• Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie jednej z niżej wymienionych propozycji:

– Pracy plastycznej w formie plakatu profilaktycznego.

– Pracy plastycznej w formie komiksu.

• Praca konkursowa powinna nawiązywać do tematu Konkursu „Uzależnienia to w czasie pandemii same zmartwienia” w tym przedstawiać szkodliwość i zagrożenia związane z używkami (alkohol, nikotyna, dopalacze, narkotyki, komputer itp. ze szczególnym zwróceniem uwagi na negatywne konsekwencje).
  • Ocenie podlegać będą: inwencja i pomysłowość pracy, profilaktyczny przekaz, ogólne wrażenie estetyczne.
  • Pracę należy wykonać indywidualnie,  na formacie  A3, dowolną techniką. Z tyłu pracy powinna być załączona informacja zawierająca imię i nazwisko autora oraz klasę.
  • Prace złożone na konkurs nie będą zwracane, stają się własnością organizatorów konkursu i mogą zostać wykorzystane w działaniach informacyjno-edukacyjnych na terenie szkoły.
  • Dla uczestników konkursu przewidziane dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gródku nad Dunajcem (trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia).

UWAGI

• Prace konkursowe należy złożyć w sekretariacie szkoły do 12 maja 2021r.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Dorota Migacz, Joanna Pałka