BEZPŁATNE DOŻYWIANIE DZIECI W SZKOŁACH

Wnioski o pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole na okres od września 2021 r. do grudnia 2021 r. można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gródku nad Dunajcem.Bezpłatne dożywianie dzieci w szkołach przysługuje rodzinom spełniającym kryterium dochodowe tj. maksymalnie 792 zł na osobę netto w rodzinie. Wszyscy, którzy będą składać wnioski w sierpniu powinni udokumentować dochody za miesiąc lipiec w postaci zaświadczeń, decyzji lub oświadczeń o dochodach netto.

Z kolei wnioskujący o pomoc we wrześniu wykazują dochody netto za sierpień. Do dochodu wlicza się: dochód z tytułu pracy zawodowej netto, zarobki w ramach prac dorywczych, zasiłek dla bezrobotnych, dochód z renty, emerytury, zasiłki rodzinne, fundusz alimentacyjny, świadczenia rodzicielskie, dochód z gospodarstwa rolnego (1 ha przeliczeniowy x 308 zł), świadczenia pielęgnacyjne, SZO, ZDO, zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie uzupełniające, zasiłki chorobowe ZUS, KRUS, wysokość zasiłku macierzyńskiego.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy socjalni pod numerem telefonów: (18) 440 10 96.