POMOC DLA UKRAINY 💙💛

Pomożemy Wam!

Szkolny Klub Wolontariatu „Serducho” wraz z Samorządem Uczniowskim przeprowadzą w najbliższych tygodniach kilka akcji, których celem będzie pomoc ludności ukraińskiej. Aby pomagać mądrze, przyłączamy się do zbiórek organizowanych przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Nasze działania:

  • Zbiórka materiałów opatrunkowych. Bandaże, gazy jałowe, wszelkie inne materiały opatrunkowe należy przekazywać wychowawcom klas, którzy do 11.03. przekażą zebrane środki p. Annie Majoch.
  • Zbiórka pieniędzy (do specjalnie przygotowanych puszek). Zbiórka potrwa do 16.03.  Zebrane fundusze zostaną przekazane tutaj (wpis ze strony SC):

Stowarzyszenie SURSUM CORDA rusza z akcją „Pomóż w starcie – przekaż wsparcie”, której celem jest pomoc obywatelom Ukrainy, uciekającym przed konfliktem zbrojnym do Polski. Będą to bony zakupowe dla uchodźców – by mogli zaopatrzyć się w to, co im będzie najbardziej potrzebne. Zależy nam na pomocy skutecznej i efektywnej.

  • Zbiórka potrzebnych rzeczy (tylko nowe): śpiwory, koce, środki higieny osobistej takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ale także świece, baterie czy zapalniczki i apteczki.

(zbiórka trwa do 18.03)

Szczegóły znajdziecie na stronach: