WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

W dniach 9-11 maja 2022 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, dofinansowana przez MEiN w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VIII.

Uczniowie pierwszego dnia zwiedzili Stadion Narodowy, Senat i wyjechali windą na 30 – te piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać panoramę miasta. W drugim dniu obejrzeli Zamek Królewski, a następnie z przewodnikiem przeszli uliczkami Starego Miasta pod Barbakan, pomnik Syrenki, Małego Powstańca oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie udali się do Muzeum Chopina i Centrum Nauki Kopernik. Ten dzień zakończyli spacerem po Łazienkach Królewskich.W trzecim dniu wycieczki zobaczyli Muzeum Powstania Warszawskiego, Ogrody otaczające Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, wzięli udział w warsztatach tańca dawnego oraz warsztatach drukarskich.

Niewątpliwie wycieczka wzbogaciła wszystkich uczestników o nowe doświadczenia i wspaniałe wspomnienia.