PIŁKA NOŻNA „6”/ CZWÓRBÓJ

Ostatnie dwa dni upłynęły pod znakiem zawodów.

We środę (18.05) na pięknym obiekcie sportowym w Siennej nasi chłopcy w ramach „Igrzysk Dzieci” wzięli udział w mistrzostwach gminy w piłce nożnej „6”. Nasza drużyna rozstawiona po 2 miejscu w „halówce”, nie miała szczęścia w losowaniu. Do naszej grupy trafiły drużyny późniejszych mistrzów- Gródka nad Dunajcem, oraz wicemistrzów- Rożnowa, oraz zespół z Jelnej. Po zdecydowanym zwycięstwie zespołu z Gródka (5-2), nasz zespół walczył o korzystne rezultaty w kolejnych meczach. Wyrównane pojedynki niestety zakończyły się zwycięstwami Rożnowa (2-0) i Jelnej (1-0). Ostatecznie nasza drużyna zakończyła zawody na 7 miejscu. Kolejna okazja do rewanżu już przyszłym roku szkolnym:-)

Stoją od lewej: Olaf Cisowski, Tomasz Zięcina, Ksawier Cisowski, Szymon Małek, Kacper Matusik, Michał Fedko, Filip Nowogórski, Szymon Fedko, Mateusz Jasiński, Bartłomiej Mlyczyński, Jakub Zyzak, Dominik Zięcina.

Dzień później (19.05) chłopcy wzięli udział w mistrzostwach powiatu w czwórboju. Na obiekcie sportowym w Nawojowej do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów z całego powiatu.

W zupełnie innych nastrojach niż dzień wcześniej chłopaki wracali do domu. Bardzo ciężkie i wymagające zawody, składające się z 4 konkurencji: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 1000 m, kosztowały chłopaków wiele sił i energii. Ostatecznie zajęli bardzo dobre 8 miejsce a zważywszy na to, że skoki w dal były dla nich pierwszymi w życiu, wynik należy uznać za sukces.

Warto również wspomnieć o „wyczynie” naszego reprezentanta Jakuba Zyzaka. W biegu na 1000m, zaraz po starcie w wyniku kontaktu z przeciwnikiem, Kuba stracił buta i przez to dobrych kilkadziesiąt metrów do pozostałych zawodników. Mimo to nie poddał się, odrobił brakujące metry i ostatecznie z jednym butem zakończył bieg na 3 miejscu, zyskując uznanie w oczach wszystkich! Taka postawa i wola walki została nagrodzona brawami.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Michał Fedko, Ksawier Cisowski, Szymon Fedko, Jakub Zyzak, Mateusz Jasiński, Kacper Matusik.

Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.