EWAKUACJA PRÓBNA

28 października w naszej szkole została przeprowadzona ewakuacja próbna. Celem takich ćwiczeń jest uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Strażacy z sprawdzili budynek szkoły i obserwowali czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji. Po zakończeniu akcji, uczniowie mogli porozmawiać ze strażakami z OSP Przydonica, obejrzeć z bliska wóz strażacki.

Warto w tym miejscu jeszcze raz przypomnieć o obwiązkach uczniów w razie zaistnienia prawdziwej ewakuacji:

Każdy uczeń przebywający w klasie na zajęciach lekcyjnych, po usłyszeniu alarmu ewakuacyjnego powinien bezwzględnie dostosować się do poleceń nauczyciela, w tym:

• ustawić się w sposób uporządkowany (dwuszereg) w kierunku wyjścia z klasy,
  • na polecenie nauczyciela, bez paniki, żwawym krokiem (nie biegiem) w sposób uporządkowany udać się do wyjścia ewakuacyjnego,
  • niezwłocznie zgłaszać nauczycielowi o przypadkach szczególnych, np.: przekazać znane informacje o uczniach przebywających poza klasą (np. w toalecie), zgłaszać natychmiastowo przypadki zasłabnięcia, omdlenia itp.,
  • po wyjściu z obiektu szkoły ustawiać się w uporządkowanym szyku w miejscu ewakuacji