DZIEŃ DZIECKA KLASY III

Dzień Dziecka uczniowie klasy III, spędzili na wycieczce do Szczepanowa i Porąbki Uszewskiej. Wraz z wychowawczynią, rodzicami i Księdzem Proboszczem odbyli pielgrzymkę dziękczynną za dar Komunii, a także za rodziców i bliskich.  Dzieci pod przewodnictwem Księdza Jacka Drożdża odwiedziły miejsca kultu religijnego. Na początek odwiedziły Porąbkę Uszewską i wysłuchały opowieści na temat okoliczności powstania Groty Matki Bożej z Lourdes. Kolejnym etapem podróży był Szczepanów. Dzięki uprzejmości kustosza Sanktuarium św. Stanisława ks. Prałata Władysława Pasiuta dzieci uczestniczyły w mszy św. odprawionej przez księdza Jacka Drożdża w ich intencji. Następnie ksiądz oprowadził wszystkich po terenie sanktuarium, opowiedział o jego historii i patronie. Dzieci miały okazję zakupić pamiątki związane z tym miejscem. Po uroczystej części wycieczki nadszedł czas na wspólną zabawę, grilla i biesiadowanie przy zastawionym smakołykami stole. O atrakcje kulinarne i smaczne przekąski zadbały kochane mamy, które uczestniczyły w wyprawie. Wszyscy dobrze się bawili, każdy mógł miło spędzić chwile grając w piłkę, gry planszowe i inne zabawy w gronie kolegów. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

M. Gach