„PEJZAŻ SĄDECKI – PEJZAŻ ZMIAN I ROZWOJU REGIONU”

W dniu 12 czerwca  w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, na terenie Miasteczka Galicyjskiego odbył się uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej pt. „PEJZAŻ SADECKI – PEJZAŻ ZMIAN I ROZWOJU REGIONU”.

To kolejna XIII edycja Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego dla uczniów wszystkich szkół Sądecczyzny i osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych ciesząca się tak ogromnym zainteresowaniem. W tym roku Jury oceniło 256 prac młodych twórców z 35 placówek oświatowych.

Ogromnie się cieszymy, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac nie zabrakło także pejzaży naszych uczniów.

Kategoria klas I-III

II miejsce – Julia Kantor z klasy II

Wyróżnienie – Zuzana Błachuta z klasy I

Wyróżnienie – Martyna Wolak z klasy I

Kategoria klas IV- VI

I miejsce – Dominika  Zięcinia z klasy V

Kategoria: uczniowie i osoby o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Wyróżnienie – Piotr Krzyżak z klasy VIII

Serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykonali prace konkursowe: Milenie Zięcinie, Nadii Gołąb, Karolinie Mlyczyńskiej, Marcelinie Zięcinie, Przemysławowi Mrozowi, Zofii Kubisz, Kacprowi Cholewie, Nikoli Gołąb, Nikoli Sadłoń, Karolinie Stelmach i Patrycji Pancerz.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć przez okrągły rok w Galerii Paszyńskiej Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Zachęcamy do obejrzenia wystawy i udziału w kolejnej edycji konkursu.

Dorota Migacz