„ZBIERAMTO W SZKOLE”

W tym roku szkolnym kontynuowaliśmy projekt ekologiczno – charytatywny „Zbieramto w szkole”. Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów, a patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Zbieraliśmy: zużyte baterie, monety groszowe czyli „dobre monety”, monety w obcych walutach, zepsute telefony komórkowe, tablety oraz zegarki tarczowe. Przekazaliśmy też 90 złotych jako darowiznę na dożywianie i edukację dla sierot na Filipinach.
Zebrane przez nas surowce wtórne to 50 kg zużytych baterii i 17 kg pozostałych surowców. Organizatorzy, środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży, przekażą na wsparcie projektów misyjnych, takich jak budowa studni w Czadzie i pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.
Zapraszamy całą społeczność szkolną do zbierania surowców i „dobrych monet” podczas wakacji oraz w kolejnym roku szkolnym.
Koordynator szkolny: Maria Szarota i klasa II