CZERWCOWE PROJEKTY 3D #LaboratoriaPrzyszłości

Cały czas doskonalimy się w druku 3D. Nowe pomysły, pierwsze projekty i prototypy zawsze cieszą. Czasami trzeba je udoskonalić, nanieść poprawki, ale to tylko wpływa na zdobywanie przez nas i naszych uczniów nowych doświadczeń.

Tym razem uczniowie klasy VII wykorzystali drukarkę 3D do stworzenia upominków dla ósmoklasistów z okazji zakończenia szkoły. Siódmoklasiści podczas lekcji informatyki przygotowali projekt, nadzorowali wydruk, pięknie zapakowali, a na koniec w połączeniu z życzliwym słowem wręczyli swoim starszym kolegom i koleżankom. Całości prac nadzorowała pani Aneta Hajduk.

Kolejnym projektem był medal, który każdy z naszych tegorocznych absolwentów otrzymał za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Taki podarunek z całą pewnością jeszcze długo będzie przypominał naszym ósmoklasistom o pracy i zaangażowaniu, które włożyli w rozwijanie swoich sportowych pasji. Pomysłodawcą projektu był pan Krzysztof Budnik.

Ostatni czas obfitował także w różne działania, podczas których mieliśmy okazję wykorzystać aparat cyfrowy Canon EOS 2000D oraz sprzęt do nagłośnienia wraz z zestawem mikrofonów pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Nasze przedszkolaki wraz paniami Dorotą Maciaś i Alicją Próchnicką przygotowaly wspaniałe przedstawienie „W krainie baśni i bajek”. Piękna scenografia, doskonałe przygotowanie i zapał młodych aktorów, którzy świetnie wcielili się w swoje role sprawił, że wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy ich sceniczne poczynania.

Sprzęt do nagłośnienia wraz z zestawem mikrofonów wykorztany został także podczas uroczystego pożegnania klasy 8 oraz apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.