„SIŁA NASZYCH MARZEŃ” – CZYLI SPOTKANIE ZE SZTUKĄ FILMOWĄ I NIE TYLKO

W ostatni październikowy poniedziałek uczniowie klas VI – VIII udali się na wycieczkę do Nowego Sącza. Odwiedzili Kino Sokół, gdzie obejrzeli film pt. „Siła naszych marzeń”. Wzruszająca opowieść o walce o marzenia, na przekór wszelkim przeciwnościom losu z całą pewnością trafiła do serc naszych uczniów.

Po seansie zawitali także do Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ, gdzie obejrzeli wystawę prac polskiego artysty malarza Tadeusza Ciemierkiewicza – Biografie. Uczniowie mieli możliwość poznać ciekawostki związane z jego życiem i twórczością.

Wyjazd był świetną okazją do integracji zespołów klasowych w nieco innych okolicznościach niż na co dzień. Obcowanie zaś ze sztuką niewątpliwie wpłynęło na kształtowanie wrażliwości estetycznej naszych uczniów.