„KAŻDY MA JAKIEŚ SŁABOŚCI -POROZMAWIAJMY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI”

„Każdy ma jakieś słabości – porozmawiajmy o niepełnosprawności” to tytuł akcji, w którą włączyła się społeczność naszej szkoły w związku z przypadającym 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. W tygodniu poprzedzającym to święto uczniowie uczestniczyli w zajęciach poruszających temat niepełnosprawności i prezentowania właściwych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która zawierała najistotniejsze informacje w temacie niepełnosprawności oraz krótkie filmiki traktujące o zachowaniu się w stosunku do osób niepełnosprawnych. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie doświadczali, w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Na koniec każda klasa pod kierunkiem swojego wychowawcy przygotowała materiały do gazetki tematycznej „Dostrzegamy. Pomagamy. Wspieramy”. Klasa VIII dla swojego niepełnosprawnego kolegi z klasy przygotowała materiał filmowy „z życia szkoły” oraz mikołajkowo-świąteczną „niespodziankę”.

Celem akcji było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę integracji i współistnienia osób z niepełnosprawnościami z resztą społeczeństwa. Niepełnosprawność nie jest już tabu. Można, a nawet trzeba o niej mówić, by uświadomić młodym pokoleniom, jak ważna jest akceptacja, zrozumienie i niesienie pomocy tym, z którymi los nie obszedł się łaskawie.

Podczas tworzenia fotorelacji wykorzystany został aparat cyfrowy Canon EOS 2000D pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości

Za zrozumienie dla ważności problemu oraz zaangażowanie w działania podziękowania dla Uczniów oraz kierujących ich pracą Wychowawców składa koordynator akcji Alicja Próchnicka – pedagog specjalny