PROGRAMY PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE W KLASIE IV I V

Od listopada w naszej szkole klasa IV i klasa V realizują Programy Wychowawczo – Profilaktyczne „Fantastyczne możliwości” i „Program Domowych Detektywów Jaś i Małgosia na tropie” z grupy programów rekomendowanych profilaktyki uniwersalnej.

Celem tych programów jest opóźnianie momentu, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgają po alkohol. Istotą wczesnej profilaktyki jest zapobieganie problemom zanim one wystąpią. Program „Fantastyczne możliwości” i „Program Domowych Detektywów” należą do tej kategorii oddziaływań i ma sens praca profilaktyczna z młodzieżą zanim zaczyna się okres dojrzewania. Z funduszy OPS w Gródku nad Dunajcem i przy współpracy z panią Aliną Hajduk – koordynatorem Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii zostały zakupione materiały dydaktyczne i upominki dla uczniów. Pamiątkowe dyplomy i podarunki wręczył pan dyrektor Mirosław Szarota, wychowawcy Renata Kantor i Dorota Migacz oraz szkolny koordynator programów, pedagog Maria Szarota.

Podczas tworzenia dokumentacji realizacji projektu wykorzystany został aparat cyfrowy Canon EOS 2000D pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.