DZIEL SIĘ UŚMIECHEM, CZYLI JAK DBAĆ O ZĘBY

Uczniowie klas 1-3, podobnie jak w poprzednim roku szkolnym, brali udział w programie „Dziel się Uśmiechem” realizowanym przez Mars i Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Celem programu jest edukacja dzieci z młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. W ramach programu dzieci otrzymały m.in. zeszyty ćwiczeń wypełnione ciekawymi zadaniami, które w atrakcyjny i przystępny sposób przybliżyły zasady dbania o zdrowy uśmiech. Dużą uwagę zwracano na rolę profilaktyki, a także związek codziennej diety ze zdrowiem zębów.

W tym roku po raz pierwszy w programie uczestniczyły przedszkolaki z grupy 0B. Jako że jest to czas kształtowania się nawyków, w tym dotyczących higieny jamy ustnej, w tej grupie odbyły się warsztaty poprowadzone przez asystent stomatologii, przemiłą panią Monikę Wójs. Dzieci miały okazję zaobserwować działanie różnych substancji na szkliwo zębów, poznały akcesoria do higieny jamy ustnej oraz przekonały się, że rodzaj spożywanych posiłków ma także znaczenie dla zdrowego i pięknego uśmiechu. Pani Monika przekazała te informacje najmłodszym w przyjazny i bardzo ciekawy sposób, o czym świadczyło duże zainteresowanie maluchów. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Monice za cenne wskazówki, które z pewnością wykorzystamy w praktyce.